Organik Loves Nedir?

Günümüz endüstri toplumlarında birçok besin maddesi birtakım endüstriyel işlemlerden geçerek son kullanıcıya ulaştırılmak amacıyla ürün haline getirilmektedir. Organik Love’s çıkış noktası ise burada başlıyor.

Ticari hayatın asıl amacı kâr sağlamaktır. Besin ve gıda sektöründe ise bu kârlılık oranları diğer sektörlerde olduğu gibi maliyetlerin minimize edilmesiyle gerçekleşir.

Endüstriyel Besin ve Gıda Tesisleri

Ticari işletmeler ürün üretimini hızlı hale getirmek için devasa endüstri tesisleri kurarak ham gıda – besin maddelerini işler ve tüketiciye sunarlar.

Bu endüstri tesislerinde işlenen ham gıda maddeleri geçirdikleri birtakım işlemler neticesinde besin değerlerini yitirirler ve bir çok katkı maddesi ile uzun raf ömürlerine ve hoş aromalara sahip olurlar.

Bu işletmelerin piyasaya tamamen ticari amaçlarla sürdükleri ürünler hoş kokuları, aromatik lezzetleri ve uzun raf ömürlerinin yanı sıra bir çok katkı maddesi, zararlı tatlandırıcı ve renklendiriciler, kıvam arttırıcı kimyasallar ve raf ömrünü uzatıcı solventler içerirler.

Endüstri Tesisleri Organik Ürün Üretemez

Endüstriyel tesislerin ürettikleri bu ürünler maalesef sağlığa oldukça zararlıdır. Bazı büyük firmaların ürün etiketlerine koydukları %100 doğali organik, naturel gibi sıfatlar ise sadece yazıda kalmaktadır.

Şayet yüksek ticari çıkarlar gözeten endüstri tesisleri maalesef organik ürünler üretemezler. Çünkü bu işletmelerin misyonlarına aykırıdır.

Organik Love’s ile Organik Ürünler

Fabrikaların, endüstri tesislerinin insan sağlığını hiçe sayan bu ürünler piyasada yok parasına satmasına karşılık olarak Organik Love’s markası butik üretim amacıyla ortaya çıkmış bir startup’tır.

Organik Love's - Organik Ürünler Merkezi
Organik Love’s – Organik Ürünler Merkezi

Organik Loves kesinlikle seri üretim yapmaz ve depolama, saklama, bekletme gibi bir alışkanlığı yoktur.

Soğuk sıkım ve taş baskı doğal zeytinyağı üretimi ile yola koyulan Organik Love’s , doğal, natural ve organik yağ – besin maddeleri üretimi yapmaktadır.

Organik ve tamamen doğal hamur işleri ile Ekşi Mayalı Ekmek üretimi Organik Loves için adeta bir tutku haline gelmiştir. Çünkü günlük olarak sık tükettiğimiz ekmeklerin sağlığımıza olan olumsuz etkilerini içermeyen Ekşi Mayalı Ekmekler Tarihi Anadolu Mutfak Kültürünü günümüze taşıyan ve doğal beslenmeyi destekleyen ana gıda maddelerinin başında gelmektedir.

Ayrıca Bakınız : EKŞİ MAYALI EKMEK NEDİR?

Organik Love’s soğuk sıkım (cold press) tekniği ile ürettiği zeytinyağlarını Ege Bölgesinin Ayvalık – Akçay – Edremit zeytinliklerinden temin ettiği ülkenin en doğal, kaliteli ve lezzetli zeytinleri ile üretmektedir.

organik natürel doğal taş baskı soğuk sıkım zeytinyağı nedir
Organik Loves natürel doğal taş baskı soğuk sıkım zeytinyağı nedir

Üretimi butik üretim esaslarına göre yapılan zeytinyağları sipariş üzerine işleme alınır.

Organik Love’s – Organik Ürünler Merkezi

Ayrıca Bakınız : SOĞUK SIKMA TAŞ BASKI ZEYTİNYAĞI


Organik Love's - Organik Ürünler Merkezi
Organik Love’s – Organik Ürünler Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir