Soğuk Sıkma Taş Baskı Zeytinyağı

Soğuk Sıkma / Taş Baskı Zeytinyağı ve Endüstriyel Zeytinyağlar Hakkında

Günümüzde piyasada satılan zeytinyağları endüstriyel fabrikalarda yüksek derece sıcaklığa maruz kalarak ve birçok katkı maddesi / tatlandırıcı ve aroma vericilerle üretilmektedir.

Faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağı ise yukarıda bahsedilen endüstriyel işlemler sonucunda hem besin değerlerini kaybeder hemde katkı maddeleri ile saflığını yitirerek birçok faydalı özelliğinden mahrum basit bir ticari meta haline gelmektedir.

organik loves - soğuk sıkma zeytinyağları
organik loves – soğuk sıkma zeytinyağları

Zeytinyağı üretiminde kullanılan en eski yöntem olan taş baskı veya soğuk sıkma yöntemi, zeytinden son ürün olan yağ üretmine kadar yalnızca mekanik işlemlerle pressleme sonucu, herhangi bir ısı değişimi olmadan zeytinyağı üretilen sistemdir.

Soğuk sıkma ve taşbaskı yöntemi piyasadaki en safbesin değeri en yüksek ve en kaliteli zeytin yağlarıdır.

Üretimini butik olarak gerçekleştirdiğimiz ve yüzde yüz organik soğuk sıkma yöntemi ile üretilen zeytin yağlarımız seri üretimde bulunmayan kalitede tüm Türkiye’ye tarafımızdan gönderilmektedir.

Gerçek soğuk sıkma zeytinyağı; zeytin kokar, motor yağı değil!

Gerçek soğuk sıkma zeytinyağı ürünlerimiz 500 ml ve 1000 ml cam şişelerde siz değerli müşterilerimize teslim edilmektedir.

Soğuk Sıkma ve Endüstriyel Zeytinyağları Asitlik Oranları

Asitlik oranı konusu ise zeytinyağı severler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Asitlik oranı normalde zeytinin tipine göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 0.1 – 0.5 aralığında değişmektedir. Fakat endüstriyel zeytinyağı üretimi sırasında zeytin ve yağların maruz kaldığı ısı sonucu asitlik düzeyleri artarak besin değerleri azalmaktadır. Bu nedenle yüksek asitlik değerleri zeytinyağlarında kalitesizlik göstergesi olarak nitelendirilir.

Gerçek soğuk sıkma zeytinyağı ürünlerimiz üretim sırasında herhangi bir şekilde ısıya maruz kalmadığı ve kimyasal tepkimeye neden olacak bir katkı maddesi içermediği için asitlik düzeyleri 0,1 – 0,5 aralığındadır.

Sağlıklı ve organik günler dileriz.

Ürünlerimiz; Organik Loves – Organik Ürünler Merkezi ve MR.OLIVE markaları ile yakında tüm marketlerde.. 

Ürünlerimizi sahibinden.com üzerinden de satın alabilirsiniz:

Soğuk Sıkım Taş Baskı Organik Zeytinyağı Sahibinden İlanı

Şu kategoriye gönderildi: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir